Turkey

Contact
Ahmet Kulualp, Country Manager

Reşit Paşa mah. Eski Büyükdere cad. Park Plaza Sit. No 14/27
Sarıyer/İstanbul – Turkey

Tel +90 533 276 23 27

ahmet.kulualp@dlf.com

Maribo Turkiye Distributoru Nesim Tarım Müh.İnş.Hayv.Gıda San.Tic.Ltd Şti

Maribo tohum cesitlerini kullanan uretici gorusleri


Maribo ve Nesim tarım Altınekin /Konya’da Şeker Pancarı Tarla Günü Düzenledi !

DLF Beet Seed Ülke Müdürü Ahmet Kulualp ve Nesim Tarım Yönetim Kurulu Bşk Lokman Demirkaya liderliğinde, Molly şekerpancarı tohum çeşidi 29 Kasım 2021 tarihinde Konya Altınekin’de organize edilen tarla gününde iş ortaklarına tanıtıldı.

Altınekin’de gerçekleştirilen tarla gününde Konya Şeker Fabrikası Altınekin Bölge Müdürlüğü, lider üreticiler, Nesim Tarım firma ekibi ve bölgedeki önemli bayilerden oluşan 220 kişilik katılım gerçekleşti.

DLF Beet Seed firmasına ait Molly çeşidinin öne çıkan performans özelliklerinin tanıtıldığı tarla gününde kritik bir yıl olan 2021‘de çeşidin bölgede ön plana çıkan Kök verimi ve şeker oranı üstün performansı vurgulandı. Çeşidin Rhizomania ve Cercospora hastalıklarına karşı dirençli olması ve kök veriminin çok yüksek olması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Organizasyonun ana hedefine paralel, çeşidin bölgede üstün performans ve bilinirliğinin artırılmasında etkili bir sektör buluşması oldu. İlgili tüm kurum ve kuruluşların yer alması ve en önemli lider üreticilerin organizasyonda hazır bulunmasının çeşit tanıtımı ile ilgili çok büyük avantajlar kazandırdığı iletildi.

Günden resimler